Firma zarządzająca nieruchomościami – polecamy!

Dobry zarządca nieruchomości powinien nie tylko znać przepisy prawa dotyczące tego, czym zajmuje się na co dzień. Musi to być również taka osoba, która potrafi bez większych problemów porozumieć się z mieszkańcami administrowanego przez nią budynku.

Zawsze należy wysłuchać ich oczekiwań oraz zapoznać się z każdym zgłoszeniem dotyczącym konkretnego problemu, np. pogarszającym się stanem technicznym schodów. Może się okazać, że szybka reakcja na skargę złożoną przez mieszkańca budynku zapobiegnie wypadkowi, który mógłby się zdarzyć gdyby nie podjęte zostały żadne działania. Należy również pamiętać o tym, że osoby zamieszkujące obiekt mają prawo wglądu do rozliczeń finansowych. Najprostszym sposobem zapewnienia im tej możliwości jest publikacja tych danych w internecie. Zadaniem zarządcy jest także organizowanie zebrań wspólnoty mieszkaniowej. Każdy z lokatorów powinien zostać poinformowany o planowanym terminie zebrania w formie pisemnej. Należy sporządzić protokół z każdego takiego spotkania. Warto wiedzieć o tym, że zarządca nieruchomości nie jest uprawniony do podejmowania niektórych czynności samodzielnie. Osoba sprawująca tę funkcję nie może np. przyjąć rocznego planu gospodarczego lub ustalić wysokość opłat, które pokryją koszty zarządu. W takich i wielu innych przypadkach konieczne jest współdziałanie z innymi podmiotami. Poszukujesz osoby, która sprawdzi się w roli zarządcy nieruchomości?

Zapoznaj się z ofertą firmy POQUI. Jej specjalnością jest rynek nieruchomości. Osoby zatrudnione w tej firmie zajmują się zarówno kupnem i adaptacją lokali, jak również prowadzeniem remontów i sprzedażą mieszkań. Wszystko to, co dotyczy rynku nieruchomości znajduje się w kręgu zainteresowań osób zatrudnionych w firmie POQUI. Warto odnotować, że stale podnoszą oni swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach. Można powiedzieć, że POQUI trzyma rękę na pulsie. Tej firmy nie zaskoczy żadna nowość pojawiająca się w branży nieruchomości. Odwiedź stronę internetową poqui.pl i zapoznaj się z ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *