Top 10: najpiękniejsze ogrody świata
Środa, 13 Lipiec 2011 15:22

Ogród musi stwarzać nastrój oderwania od codzienności, umożliwiać wygodny odpoczynek podczas przerwy, przyciągać wzrok i pobudzać zmysły. Te wszelki wymogi spełniają parki zaprezentowane przez nas poniżej.

Ogrody Butchart, Canada

Ten przepiękny park znajduje się na wyspie Vancouver, gdzie należy dotrzeć promem. Sam ogród ma bardo ciekawą historię - W 1888 roku Robert Pim Butchart rozpoczął produkcję cementu portlandzkiego. Po skończeniu procesu wydobycia, nieatrakcyjny teren postanowiła zagospodarować żona przedsiębiorcy - Jennie. Obecnie ogród odwiedza ponad milion turystów rocznie.

Ogród botaniczny w Huntington, USA

Ogród zajmuje powierzchnię 485,624 m², na których rosną rośliny ze wszystkich kontynentów. Specyfikacją ogrodu jest liczna reprezentacja kaktusów.

 

Ogród wersalski, Francja

Znajdujący się na terenie 800 ha parku, ogród został zaprojektowane przez André Le Nôtre'a jako dopełnienie pałacu Ludwika XIV (uwielbiającego przepych i luksus). Ogród powstał na geometrycznym planie, jednak nie można mówić o jego monotonii. W okolicach basenu znajdują się liczne pomniki i rzeźby, m.in. mitycznej Diany. Dla osób poniżej 26 roku życia wstęp na jego teren jest darmowy.

  

Tropikalny Ogród Botaniczny Nong Nooch, Tajlandia

Ogród zajmuje powierzchnię prawie 400 ha. Wokół sztucznego jeziora zlokalizowane są kolekcje drzew bonsai, oranżeria orchidei, ogród kaktusów, park palmowy oraz mini zoo. Znajduje się tu również amfiteatr, w którym odbywają się pokazy tradycyjnych tańców, sztuki tajskiego boksu, a nawet walki na słoniach.

   

 

Ogrody Yu Yuan w Szanghaju

Ten klasyczny, zajmujący 20 tys. metrów kw. ogród botaniczny został ukończony w 1577 roku, za czasów panowania dynastii Ming. Podziwiać  można typową dla tego regionu roślinność, taką jak słynne drzewka bonsai. Wokół ogrodów znajduje się bazar, na którym sprzedawane są  wyroby rzemiosła chińskiego.

  

Exbury Gardens, Anglia

Tworzony w latach 1919- 1942 ogród zajmuje powierzchnię 100 ha. Znajduje się tu światowej sławy kolekcja różaneczników, azalii, kamelii, magnolii i rzadko spotykanych drzew i krzewów. Przyjeżdżający goście mają okazję urządzać, wśród malowniczych drzew pikniki w cienistych częściach ogrodu.

   

Ryoani Zen, Japonia

Miejsce powstałe w XVI wieku tworzy kompozycję ogrodową usypana ze żwiru, piasku i kamieni, stworzona pod wpływem estetyki zen.

  

Ogród Rikugie, Japonia

Ogród został zbudowany w 1702 roku. Od listopada do grudnia drzewa w ogrodzie Rikugien zostają podświetlane tworząc piękną kompozycję jesiennych kolorów.

 

  

Zaginione ogrody Heliganu, Anglia

Ogrody, zajmujące 80 ha. przez ponad 300 lat należały do bogatej rodziny Tremayne. I wojna światowa doprowadziła do śmierci 16 z 22 ogrodników, co przyczyniło się do ich upadku. Po wojnie ogrodami zainteresował się angielski biznesmen, Tim Smit, który z grupą zapaleńców doprowadzili ogród do dawnej sławy, utrzymując go jednak w dziewiętnastowiecznej konwencji. W ogrodach rosną unikalne kamelie i rododendrony, znajduje się też jedyne w Europie miejsce do hodowli ananasów w warunkach chłodnego klimatu.

  

Ogrody Keukenhof, Holandia

Ogrody znajdują się na obszarze 32 ha., które przyozdobione są tysiącami pięknych kolorowych i różnorodnych kwiatów: Narcyzów, Hiacyntów, Tulipanów, Irysów, Azalii i wielu innych. Można je podziwiać chodząc po alejkach które rozciągają się do kilku kilometrów. Miejsce to, zostało założone ponad 50 lat temu.

   P.A.


Polecamy:

Szeroka oferta przedłużaczy elektrycznych rozdzielnice metalowe . Sprawdź naszą ofertę w internecie.

Obroża dla psa, atrakcyjne ceny w Toruniu obroża dla psa Zapraszamy na stronę internetową sklepu zoologicznego BZIK.

Szukasz wózka widłowego? Dobrze trafiłeś elektryczne wózki widłowe . Zadzwoń i zapytaj o aktualne ceny.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

Komentarze  

 
0 # turi 2011-11-25 16:36
bahco narzedzia orgodnicze dostepne pod adresem http://www.sadmarket.pl/ idealne do ogrodu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kewin 2011-12-21 10:46
teraz musicie zobaczyc ambasadora bahco na http://www.youtube.com/user/AmbasadorBahco
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież