Nowoczesne protezy ręki, zawsze jest szansa!

Dzięki protezie ręki codzienne życie osoby, którą dotknęła amputacja kończyny górnej staje się znacznie łatwiejsze. Lekarze robią zwykle wszystko to, co w ich mocy aby uratować rękę pacjenta.

Czasem jednak nie jest to możliwe i musi on przystosować się do nowych warunków życia. Wiele osób bardzo ciężko przechodzi ten etap zmagając się wtedy z problemami psychicznymi. Konieczne jest w takiej sytuacji wsparcie ze strony psychologa i psychiatry. Dzięki niemu nawet osobie znajdującej się w stanie silnej depresji z czasem uda się zaakceptować nową dla niej sytuację. Amputacja kończyny może być efektem nieszczęśliwego wypadku, w czasie którego ręka została zmiażdżona. Może również zdarzyć się, że zabieg był konieczny do przeprowadzenia ze względu na chorobę, taką jak nowotwór kości.

Czasem amputacja oznacza utratę całej kończyny górnej aż do ramienia. W niektórych przypadkach pacjent trafiający do szpitala traci kilka palców lub dłoń. Zawsze decyduje o tym lekarz kierując się dobrem pacjenta. Jeżeli doszło już do amputacji warto zorientować się w temacie protez, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Można zaopatrzyć się w protezę pasywną. Nie można jednak liczyć w takim przypadku na jej dużą funkcjonalność. Wykonywanie niektórych ruchów może być mocno utrudnione lub nawet niemożliwe. Znacznie większe możliwości oferują protezy aktywne.

Najbardziej zaawansowane technologicznie modele, jakie są aktualnie dostępne pozwalają na szybkie i sprawne wykonywanie wielu ruchów, które znajdują się niestety poza zasięgiem osoby korzystającej z protezy pasywnej. W internecie łatwo można znaleźć szczegółowe opisy aktualnie dostępnych modeli protez ręki – zobacz nowoczesne protezy rąk. Skorzystaj z takiej możliwości jeżeli Ty lub ktoś z Twojej rodziny potrzebuje skorzystać z takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *