Olejarnia z wysokiej jakości olejami tłoczonymi na zimno!

Olej rydzowy pozyskuje się z nasion lnianki siewnej. Nie jest więc tak, jak sugeruje jego nazwa. Nie ma tutaj żadnego związku z grzybami. Lnianka jest znana w Polsce od kilkuset lat a największe jej plantacje można znaleźć w Wielkopolsce.

To właśnie ten region Polski jest najbardziej znany z produkcji oleju rydzowego. Tłocznie i olejarnie znajdziemy jednak także w innych województwach. W związku z powrotem mody na olej można stwierdzić, że jest ich coraz więcej. Produkowany przez nie olej może mieć smak budzący skojarzenia z orzechem lub cebulą. Wiele zależy tutaj od tego, jaki rodzaj lnianki siewnej zastosowano w tłoczni. Olej jest niezwykle zdrowy, dlatego zaleca się regularne spożywanie tego produktu. Dzięki zawartości witaminy A pozytywnie wpływa na wzrok. Wspiera działanie wątroby i obniża ciśnienie tętnicze. Olej pomaga również w regulacji poziomu cukru we krwi. Spożywanie go można więc potraktować jako zabezpieczenie przed pojawieniem się cukrzycy.

Ze względu na zawartość witamin z grupy B można stwierdzić, że włączenie tego produktu do Twojej diety pozytywnie wpłynie na Twój nastrój. Nie można traktować oleju jako leku przeciw depresji, warto jednak wiedzieć o właśnie tej jego właściwości. Wśród składników oleju znajduje się również lecytyna. Wpływa ona korzystanie na pracę mózgu. Zainteresowałeś się opisywanym w tym artykule produktem spożywczym? Odwiedź stronę internetową olejarni Olo-Vita i zapoznaj się z jej szeroką ofertą. Warte podkreślenia jest to, że to rodzinna firma. Wśród sprzedawanych przez nią produktów spożywczych można znaleźć olej rydzowy, kokosowy i rzepakowy. Ziarna, z których jest wyrabiany olej pochodzą głównie od polskich producentów. Proces tłoczenia zdecydowanie można zaliczyć do ekologicznych, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach. Olejarnia Olo-Vita zaprasza do zakupu oleju najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *