Profesjonalne siodełka rowerowe, gdzie kupić i co warto o nich wiedzieć?

Wiele osób lubi aktywnie spędzać wolny czas. Często wybieraną rozrywką jest bieganie. Wielu zwolenników w całej Polsce ma wspinaczka. Jazda na rowerze również jest popularnym sposobem dbania o kondycję.

Przed wyruszeniem na przejażdżkę należy jednak upewnić się, że będzie się podróżowało na wygodnym siodełku. W przeciwnym wypadku nie będziesz koncentrował się na ładnych widokach w czasie jazdy odczuwając w jej trakcie dyskomfort. Jazda na rowerze powinna być przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu a nie przyczyną irytacji. Zrób więc wszystko, aby zapewnić sobie możliwość jazdy na wygodnym siodełku, jak najlepiej przystosowanym do Twoich potrzeb i osobistych preferencji. Powinno mieć ono odpowiednią szerokość. Zaleca się przeprowadzenie w związku z tym pewnego rodzaju testu. Umieść żelową poduszkę na krześle lub innej twardej powierzchni. Wyobraź sobie, że jedziesz na rowerze przyjmując charakterystyczną dla cyklisty pozycję. Następnie wstań i dokonaj pomiaru pomiędzy dołkami, które powstaną w żelowej poduszce na skutek kontaktu z Twoimi kośćmi. Otrzymasz w ten sposób wskazówkę na temat tego, jaka powinna być szerokość siodełka rowerowego.

Kolejną istotną kwestią jest jego długość. Wiele zależy tutaj od stylu jazdy danego kolarza. Jeżeli lubisz często zmieniać pozycje w trakcie przejażdżki, powinieneś zakupić dosyć długie siodełko. Jeśli większość podróży odbywasz w jednej pozycji, nie musi być ono długie. Kolejna ważna kwestia to grubość siodełka. W przypadku podjęcia błędnej decyzji jazda może wiązać się z bólem i pojawieniem się otarć. Nie jesteś pewien tego, na jakie rozwiązanie się zdecydować? Poszukaj porad w internecie. Wybierz portale poświęcone tematowi jazdy na rowerze. Znajdziesz tam artykuły dotyczące każdego z elementów roweru, w tym również siodełka. Szeroki ich wybór znajdziesz w często odwiedzanym przez fanów jednośladów sklepie TMPSport. Odwiedź stronę tmpsport.pl i zapoznaj się z ofertą. W razie pytań zadzwoń lub napisz do konsultanta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *