Przestępstwa – obrońca dla spraw gospodarczych!

Dla osoby nie posiadającej zbyt dużej wiedzy na tematy związane z przepisami prawa obowiązującymi w naszym kraju przestępstwo i wykroczenie mogą wydawać się terminami oznaczającymi dokładnie to samo.

Dotyczy to również zdecydowanej większości mieszkańców Lublina i okolic tego miasta. W rzeczywistości wcale tak nie jest. Dla każdego adwokata jest to oczywiste, jednak dla przeciętnego obywatela Polski nie jest to wcale takie jasne. Jeżeli chodzi o wykroczenie skarbowe, to karą za jego popełnienie może być grzywna określona kwotowo. Istotna z punktu widzenia prawnika jest tutaj wysokość kwoty uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie albo wartość przedmiotu czynu. Jeżeli nie nastąpiło przekroczenie 20 krotności wysokości minimalnego wynagrodzenia w trakcie popełnienia czynu, mamy do czynienia z wykroczeniem.

Szczegółowy opis każdego czynu, który w myśl przepisów prawa jest wykroczeniem skarbowym można znaleźć w kodeksie karnym skarbowym. Wspomniana wcześniej kwota przekroczyła próg 20 krotności wysokości minimalnego wynagrodzenia w chwili popełnienia czynu? W takiej sytuacji jest to już przestępstwo skarbowe. Nie można wtedy liczyć na ominięcie procesu sądowego. Na pewno się on odbędzie. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi bardziej dotkliwa kara, niż w przypadku wykroczenia. Może to być nawet ograniczenie lub pozbawienie wolności. Wiele osób może zapytać o to, czy czyny mogą się sumować?

W myśl przepisów prawa czas, w jakim czyny mające podobny charakter traktowane są jako jeden wynosi 6 miesięcy. Jeżeli dotyczy Cię temat poruszony w tym artykule, to wiedz o tym, że najlepiej będzie w Twoim przypadku zwrócić się o profesjonalną pomoc do doświadczonego adwokata. Bez takiego wsparcia może być Ci trudno odnaleźć się w gąszczu przepisów napisanych mało zrozumiałym dla przeciętnego człowieka językiem. Kontaktując się z kancelarią Berenson&Wspólnicy możesz liczyć na profesjonalną poradę adwokata, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących tematyki skarbowej. Zadzwoń i umów się na wizytę w siedzibie kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *