Rusztowania na budowę, nowoczesne rozwiązania

Rusztowanie elewacyjne to prosta konstrukcja, która ma charakter tymczasowy. Dzięki niej możliwe jest wykonanie remontu elewacji lub dachu budynku.

. Czasem stosowane jest również wewnątrz obiektu, np. podczas prac modernizacyjnych. Ponieważ zakup lub wynajem rusztowania wiąże się z dużym wydatkiem, należy dokładnie przemyśleć to, jaka konstrukcja będzie najlepsza w przypadku inwestycji, którą planujesz. Od tego jakie rusztowanie zostanie zastosowane zależy tempo pracy oraz zgodność jej wykonania z założonym wcześniej planem. Jeśli zdarzy się, że inwestor nieprawidłowo wybierze rodzaj zastosowanej w miejscu robót konstrukcji, będzie on musiał ponieść dodatkowy koszt w postaci zakupu lub wynajmu innego rusztowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jednym z nich jest to, jakie maksymalne obciążenie wytrzyma dana konstrukcja.

Za standard w branży budowlanej uważa się rusztowanie przystosowane do obciążenia 200 kg/m2. W trakcie plac na podeście mają być składowane materiały o dużej wadze? Specjaliści zalecają w takiej sytuacji skrócenie szerokości pomostów, jak również zmniejszenie zastosowanej ich ilości w pionie. Dzięki przeprowadzeniu takiej operacji można mieć pewność, że konstrukcja wytrzyma przez cały okres prowadzenia prac. Jeżeli chodzi o wysokość rusztowania, zależy ona od charakterystyki danego zlecenia.

W razie potrzeby zawsze można zwiększyć wysokość konstrukcji. Pamiętaj jednak o tym, że wraz z jej wysokością rośnie również cena. Jeśli chodzi o sposoby łączenia ze sobą pomostów, mogą to być kliny, zaciski lub zapadki. Trzeba również wziąć pod uwagę to, jaką szerokość będą mieć pomosty. Jeżeli mają być na nich składowane materiały budowlane, warto zastanowić się nad kupnem lub wynajmem szerokiego pomostu. Znacznie ułatwi to pracę osobom, które będą zatrudnione na placu budowy. Potrzebujesz fachowej porady? Chcesz, aby wybrane przez Ciebie rusztowanie spełniło funkcję, do której zostało przeznaczone? Odwiedź oficjalną witrynę internetową firmy Pro-Men https://promen.com.pl/. W przyszłym roku będzie ona obchodzić 30-lecie swojego istnienia. Pracują tutaj specjaliści posiadający ogromną wiedzę na temat rusztowań ramowych, modułowych, przejezdnych oraz tych marki Plettac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *