Skuteczne leczenie kanałowe pod mikroskopem

Pierwszym skojarzeniem z hasłem „leczenie kanałowe” jest najczęściej ból, a w głowie pojawia się wtedy dodatkowo wizja bardzo nieprzyjemnego zabiegu przeprowadzanego w gabinecie dentystycznym. Czym dokładnie jest leczenie zęba w ten sposób i dlaczego się je wykonuje?

Można stwierdzić, że dla wielu chorych zębów jest to zabieg ostatniej szansy. Jeżeli doszło do zapalenia tkanki nazywanej miazgą, dokonują się w niej poważne zmiany chorobowe. Wtedy konieczne jest usunięcie jej z wnętrza zęba i wypełnienie pustego miejsca specjalnie przygotowanymi przez stomatologa materiałami mającymi właściwości antybakteryjne. Jeśli ząb nie został jeszcze zbyt poważnie uszkodzony, można go w miarę łatwo odbudować za pomocą kompozytów. W sytuacji, gdy będące efektem zapalenia miazgi zmiany są poważne, w celu odtworzenia pierwotnego kształtu zęba konieczne będzie zastosowanie materiałów protetycznych.

Endodentist.pl oferuje mieszkańcom Krakowa oraz okolic tego miasta możliwość przeprowadzenia leczenia kanałowego zęba przy wykorzystaniu mikroskopu. Potrafi on powiększyć widok nawet 25 razy, co umożliwi bardzo dokładne przyjrzenie się ubytkowi. Łatwiejsze jest wtedy również oczyszczenie kanałów zęba. Co bardzo istotne- w naszym gabinecie znajduje się aparat RTG, dzięki któremu przed rozpoczęciem zabiegu będzie można wykonać prześwietlenie zęba. Nie jest więc tak jak w większości gabinetów, kiedy dentysta najpierw wysyła pacjenta do przychodni, aby wykonał prześwietlenie i dopiero po tym, gdy wróci z gotowym już zdjęciem rentgenowskim możliwe jest podjęcie leczenia zęba. Gabinet EndoDentist jest wyposażony w najnowocześniejszy dostępny na rynku sprzęt, korzysta się w nim również z narzędzi endodontycznych znanej marki VDW.

Cieszy się ona takim szacunkiem w świecie medycyny, jak auta produkowane przez Ferrari wśród miłośników motoryzacji. Każdy pacjent ma więc gwarancję leczenia przeprowadzonego w najlepszych możliwych obecnie warunkach. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza kontaktowego, który znajdziecie Państwo na stronie internetowej gabinetu EndoDentist.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *