Fizjoterapia i rehabilitacja w Poznaniu

Fizjoterapeutą nazywamy osobę posiadającą odpowiednie wykształcenie medyczne, która zajmuje się przywracaniem poszkodowanych w wyniku różnego rodzaju urazów do sprawności ruchowej.

Może ona być pełna, czyli taka jak przed wystąpieniem urazu. Nie zawsze jednak jest to możliwe. W takim przypadku powinna to być najwyższa sprawność, jaką można osiągnąć. Fizjoterapia jest częścią rehabilitacji. Wiele osób uważa, że oba pojęcia oznaczają praktycznie to samo. W istocie jest pomiędzy nimi różnica. Fizjoterapeuta może zalecić pacjentowi, którym się opiekuje uczestnictwo w zabiegach, podczas których zostanie zastosowana np. gimnastyka lecznicza. W odróżnieniu od zwykłej gimnastyki nie chodzi tutaj o rekreację. Jest to zestaw ćwiczeń dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Mają one na celu poprawę jego stanu sprawności ruchowej. W ramach rehabilitacji mogą być również zastosowane takie dodatkowe bodźce, jak światło lub pole elektromagnetyczne. Nie istnieje plan uniwersalnej terapii, której może poddać się każdy.

Wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta zgłaszającego się do fizjoterapeuty lub rehabilitanta. Specjalista posiada odpowiednią wiedzę do tego, aby właściwie ocenić potrzeby danej osoby i zalecić jej takie ćwiczenia, które będą dla niej najlepsze. Ważne jest to, aby zgłosić się do rehabilitanta a nie tylko szukać porad w internecie. Osoby publikujące je często nie mają zbyt wielkiego pojęcia o temacie, na który się wypowiadają. Jeżeli jesteś osobą, która np. przeszła zawał, powinieneś koniecznie odwiedzić gabinet fizjoterapeuty niezależnie od tego, jakie porady znajdziesz w sieci internetowej. Mieszkasz w Poznaniu, w dzielnicy Winogrady? Skorzystaj z pomocy oferowanej przez Mateusza Kruświckiego https://www.fizjoterapia-rehabilitacja.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *